Kim jest łamacz tekstu?
Książki / 8 lutego 2018

Mogłoby się wydawać, że napisanie i składanie później tekstów w całość jest bardzo prostą czynnością. Jednak jak się okazuje, gdy bliżej przyjrzymy się tej pracy, którą wykonuje łamacz tekstu, to zrozumiemy, że żeby złożyć dobrą publikację trzeba się sporo napracować. Na początek musimy poprawić wszystkie błędy językowe, jakie powstały podczas pisania i jest to bardzo czasochłonne zajęcie, ale również bardzo ważne dla naszych czytelników. Najczęściej tak bywa w przypadku nowych publikacji, ponieważ kiedy wystarczy tylko zeskanować książkę i przerobić na e-booka to mamy już etap poprawieniu wszystkich błędów pomijany.

Nowości książkowe dla dzieci 2017
Książki / 20 października 2017

W 2017 roku na polskim ryku wydawniczym pojawiło się wiele nowości książkowych skierowanych do najmłodszych czytelników. Te książki są idealnym pretekstem do rozwinięcia w dzieciach pasji czytania, a także po prostu do spędzenia czasu wraz z rodzicami – na przykład na wieczornym czytaniu do poduszki. Różnorodność tych pozycji sprawia, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie – coś co będzie stanowiło idealną lekturę dla dzieci w każdym wieku.

Najlepsze książki 2017
Książki / 20 października 2017

Rok 2017 przyniósł czytelnikom wiele ciekawych pozycji. Premiery niektórych z nich były oczekiwane przez długi czas i wzbudziły bardzo dużo emocji. Wśród książek, które zostały uznane za najlepsze w 2017 roku znajdują się zarówno polskie premiery rodzimych autorów i autorek, jak również wiele pozycji od zagranicznych twórców. Duże zróżnicowanie tematyki oraz rodzajów książek gwarantuje, że wśród najlepszych książek tego roku każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Najlepsze książkowe thrillery roku 2017
Książki / 19 czerwca 2017

Powieść sensacyjna jest gatunkiem literackim wywodzącym się z epoki średniowiecza. Reprezentację niniejszego gatunku stanowiły rycerskie romanse będące kanonem ówczesnej literatury rozrywkowej. Wśród cech gatunku możemy wyróżnić przede wszystkim szybką akcję urozmaiconą licznymi twistami fabularnymi. Celem literatury sensacyjnej, podobnie jak w przypadku thrillerów, jest utrzymanie czytelnika w stałym napięciu. Akcja często rozgrywa się kaskadowo. Przyspiesza tempo, aby za chwilę zwolnić. W niniejszy gatunek wpisują się nie tylko kryminały, ale również powieści detektywistyczne. Akcja powieści sensacyjnych oraz thrillerów, często opiera się na licznych zbiegach okoliczności oraz przypadkach, które prowadzą bohatera do nieoczekiwanego rozwiązania. Do topowych autorów danego gatunku zaliczamy między innymi takich autorów jak: Arthur Conan Doyle, Agatha Christie, Alistair MacLean oraz Dean Koontz i Robin Cook (autor słynnych thrillerów medycznych). Na polskim rynku literatury sensacyjnej, znane są takie nazwiska jak: Marek Krajewski i Katarzyna Bonda.

Antykwariat Amicus zaprasza do literackiej przygody
Książki / 19 czerwca 2017

Dla wszystkich, którzy czują w sobie zew przygody, internetowy antykwariat Amicus oferuje powieści przygodowe. Ich akcja najczęściej rozgrywa się w podróży i opiewa w wiele zaskakujących wydarzeń. Historia rozwija się tu dynamicznie, a bohaterowie często stają przed zadaniami wymagającymi nie lada odwagi i zaradności. Czytelnik, towarzysząc postaciom w niezwykłych, często tajemniczych zdarzeniach, otrzymuje potężny zastrzyk przeżyć i wspaniałą rozrywkę. Podobnie jak same podróże, książki przygodowe bawią, uczą i kształtują właściwe postawy. Choć powieść przygodowa wywodzi się z realistycznych zapisów w dziennikach podróżniczych, to z czasem w twórczości przygodowej zaczęły pojawiać się także wątki z gatunku fantastyki naukowej. Dla wielu czytelników powieść przygodowa to odskocznia od codzienności. Atrakcyjność tego gatunku przekłada się na ogromną popularność literatury przygodowej i jej autorów. Do najbardziej uznanych na świecie twórców powieści przygodowej należą m.in. Karol May, Juliusz Verne, James Oliver Curwood, James Fenimore Cooper. Natomiast w Polsce sławę w tym gatunku zyskał Henryk Sienkiewicz opisując przygody Stasia i Nel.

Co zrobić ze starymi i zniszczonymi książkami?
Książki / 4 maja 2017

Kto z nas nie zna osoby, która w swojej domowej piwnicy chomikuje stare, zazwyczaj odziedziczone po dziadkach książki? Często są to lektury od dawna nieaktualne lub wybrakowane, do których nie chce zajrzeć już żaden czytelnik. Trudno znaleźć kupca na takie egzemplarze, a żal wyrzucić je po prostu na śmietnik. Pomysły, które mają być rozwiązaniem problemu wydają się niezbyt optymistyczne.

Skup płyt winylowych
Książki / 3 maja 2017

Antykwariat Amicus od lat oferuje bogaty asortyment zarówno książek jak i płyt winylowych. Firma mieści się w samym centrum Ząbek, niewielkiego miasta, usytuowanego na peryferiach Warszawy. Mimo, iż antykwariat istnieje zaledwie od dwóch lat, na jego terenie sprzedano już ponad 5 tysięcy artykułów różnych kategorii. Oferta dostępna jest nie tylko dla klientów stacjonarnych, produkty wysyłane są bowiem do miast z całej Polski, a także za granicę. Firma jednak nie tylko sprzedaje produkty, zajmuje się również ich wykupem.

Cechy najlepiej zaopatrzonych antykwariatów
Książki / 28 kwietnia 2017

Na świecie jest wielu miłośników starych książek, po otworzeniu których w powietrzu przez pewien czas unosi się niesamowity zapach przeszłości, przywodzący na myśl szczęśliwe i beztroskie lata dzieciństwa. Niestety – większość antykwariatów posiada bardzo ubogą ofertę i można w nich kupić jedynie nieco podniszczone publikacje, które na dodatek nikogo nie interesują. Bibliofile postanowili wyznaczyć cehy najlepiej zaopatrzonych antykwariatów. Jakie kryteria należy przyjąć w czasie zastanawiania się nad tym, który sklep zasługuje na to zaszczytne miano? 

Drugie życie książek
Książki / 22 kwietnia 2017

Skup książek Masz na swoich półkach w domu lub firmie książki, które nie potrzebnie się kurzą? A może jesteś molem książkowym i mógłbyś kupować książki bez końca, a przeszkodzą są ich wysokie ceny w ogólnodostępnych księgarniach? W Antykwariacie Amicus z powodzeniem sprzedasz swoje używane książki, a jednocześnie – tanio kupisz inne egzemplarze. Skup książek prowadzony przez antykwariat jest zainteresowany zakupem wszystkich książek, każdy tytuł niesie za sobą wartość merytoryczną i może zainteresować potencjalnego czytelnika. Jeśli masz wątpliwości, czy dany egzemplarz nas zainteresuje – zrób mu zdjęcie i przyślij nam krótki opis, a my wycenimy go indywidualnie. Nasi użytkownicy mogą zrobić to drogą internetową (wprowadzając numer ISBN, wyceniając je, a następnie – wysyłając na nasz adres) lub osobiście, przynosząc do naszego antykwariatu. Jeśli w Twoich zasobach jest bardzo dużo książek – możemy przyjechać po nie na nasz koszt. Potrzebowalibyśmy tylko spisu tytułów oraz zdjęć obrazujących stan poszczególnych egzemplarzy. Więcej na stronie: skupujemyksiazki.pl