Najlepsze 5 książek na temat zarządzania projektami
Książki o szkoleniach / 8 maja 2017

Zarządzanie projektami wymaga znajomości branży oraz wielu umiejętności. Tematykę tę porusza bardzo wiele książek, które są powszechnie dostępne na polskim rynku czytelniczym. Wiedzę na ten temat można również czerpać ze szkolenia zarządzania projektami, które jest organizowane przez krakowską firmę szkoleniową – Maciołek&Wspólnicy. Przedstawiamy 5 najlepszych książek o zarządzaniu projektami Dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem projektami doskonałą okaże się książka Marcina Żmigrodzkiego pod tytułem „Zarządzanie projektami dla początkujących. Jak zmienić wyzwanie w proste zadanie”. Książka zawiera wiele ciekawych porad i podstawy osiągnięcia sukcesu w każdym przedsięwzięciu. Jest to swoisty przewodnik po zarządzaniu projektami, którego nie można pominąć.

Najlepsze książki o zarządzaniu zespołem
Książki o szkoleniach / 8 maja 2017

Zarządzenie zespołem i kierowanie zasobami ludzkimi nie jest prostą sprawą. Na szczęście polski rynek wydawniczy zawiera wiele książek, poruszających w dokładny i ciekawy tę tematykę, z których można wynieść wiele ciekawych wskazówek oraz praktycznych rad.

Najlepsze książki o tematyce negocjacji w biznesie
Książki o szkoleniach / 5 maja 2017

Sztuka odpowiedniego negocjowania nie jest rzeczą prostą. Szczególnie w biznesie umiejętność odpowiedniego komunikowania się jest niezmiernie ważna, do osiągnięcia satysfakcjonującego dla wszystkich stron porozumiewania. Na rynku można spotkać się z wieloma ciekawymi pozycjami na temat przeprowadzania negocjacji w biznesie. Oto najlepsze z nich.

7 książek o obsłudze klienta, które warto przeczytać
Książki o szkoleniach / 5 maja 2017

Obsługa klienta to bardzo istotny element każdej, dobrze prosperującej firmy. W dzisiejszych czasach konsumenci to osoby co raz bardziej świadome, wykształcone i co za tym idzie, co raz bardziej wymagające. Oprócz usługi z której korzystają, bądź też produktu, który kupują, zwracają uwagę na wiele innych, bardzo istotnych elementów towarzyszących aktowi zakupy, właśnie między innymi jest to obsługa klienta.

Jakie informacje powinny zawierać książki o sprzedaży?
Książki o szkoleniach / 27 kwietnia 2017

Zakładając przedsiębiorstwo, czy to stacjonarne,czy internetowe, warto zaopatrzyć się w odpowiednią literaturę,w której autorzy zamieszczają najpotrzebniejsze informacje na temat technik prowadzenia handlu. Chociaż każdy właściciel księgarni będzie próbował wmówić klientowi, że w swojej ofercie posiada najlepsze i najbardziej profesjonalne książki o sprzedaży, które musisz przeczytać, to jednak warto przed zakupem dobrze zastanowić się, czy rzeczywiście dzięki danej pozycji można poznać nowatorskie i oryginalne koncepcje rozwoju biznesu, czy też ten konkretny produkt po prostu powiela wzorce i schematy znane z innych publikacji o podobnej tematyce.

5 książek o zarządzaniu czasem. Jak robią to najlepsi?
Książki o szkoleniach / 26 kwietnia 2017

Masz za dużo ma głowie? Ogrom obowiązków nie pozwala ci na swobodne funkcjonowanie i normalny, codzienny odpoczynek? Powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie: czy dobrze gospodaruję własnym czasem? Może istnieje coś, co mógłbyś poprawić i dzięki temu zyskać nawet kilka godzin w ciągu dnia? Może marnujesz zbyt wiele czasu na zabranie się do konkretnej pracy, która musi zostać wykonana? Może też bezczynnie wpatrujesz się kilkanaście razy w ciągu godziny w ekran telefonu, przewijasz ścianę na facebooku? Te wszystkie czynności to ogromne pożeracze czasu. Najprawdopodobniej to właśnie z ich winy twój dzień wydaje się taki krótki. Jednak jest to na to rada! Istnieje kilka sprytnych sposobów, które pomogą ci zarządzać twoim czasem. Jednym ze sposobów jest szkolenie zarządzania czasem przeprowadzane przez firmę szkoleniową. Drugi sposób należy do nieco tańszych, są to książkio zarządzaniu czasem, dzięki którym podreperujesz swój dzień i zwiększysz ilość czasu, który będziesz mógł wykorzystać na odpoczynek!

Top lista najlepszych książek dla menadżerów
Książki o szkoleniach / 25 kwietnia 2017

Każdy menedżer musi mieć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Ale musi się też stale rozwijać. A nie da się tego osiągnąć bez czytania – najlepiej książek autorytetów, którzy odnieśli sami sukces w biznesie lub są cenionymi teoretykami zarządzania. Oto lista książek, które powinien znać każdy menedżer.

5 najlepszych książek o szkoleniach menedżerów
Książki o szkoleniach / 16 stycznia 2017

Każdy szanujący się przedsiębiorca stara się zawsze pogłębiać swoją wiedzę, aby to, co już osiągnął, było tylko przyczynkiem do dalszego jego rozwoju. Dzięki inspirującym książkom może poszerzać swoje horyzonty, modyfikować własne strategie działań biznesowych, odkrywać nowe możliwości dla swoich projektów. Firma szkoleniowa Maciołek&Wspólnicy organizuje w Krakowie bardzo ciekawe szkolenia biznesowe dla firm. Co roku wydawanych jest wiele książek i poradników o tematyce biznesowej, które przeznaczone są dla menadżerów i spośród nich można wybrać kilka najciekawszych i najbardziej inspirujących tytułów.   „7 nawyków skutecznego działania” Autorem książki pod tutułem „7 nawyków skutecznego działania” jest Stephen R. Covey. Jest on jednym z najbardziej wpływowych autorów w USA. W książce autor uczy jak uwierzyć we własne możliwości i zwiększyć efekty własnych działań. Wg Covey’a należy kierować się przy tym wewnętrzną uczciwością oraz poszanowaniem ludzi. Wypracowanie siedmiu nawyków może doprowadzić do twórczych zmian wewnętrznych oraz kształtowania lepszych relacji z innymi. Dzięki temu możliwe jest także objęcie inspirującego przywództwa na wielu poziomach.   „Od dobrego do wielkiego” James C. Collins w książce „Od dobrego do wielkiego” przedstawia kod DNA, który jest podstawą największych przedsiębiorstw. Wraz z zespołem badaczy wyodrębnił zestaw cech i działań, które sprawiają, że niektóre przedsiębiorstwa wspinają się na dużo wyższy poziom niż …