5 najlepszych książek o kościele
Książki o Kościele / 26 stycznia 2017

W pięciu najlepszych książkach o kościele odnajdziemy omówienia wielu tematów szeroko związanych z instytucją kościoła, jego historią, związaną z nim społecznością. Możemy dowiedzieć się także o konfliktach wewnątrz kościoła, które rozgrywały się w ciągu jego wielowiekowej historii. Dzięki zapoznaniu się z najlepszymi pozycjami traktującymi o szeroko pojętej tematyce kościoła, każdy czytelnik poszerzy swoją wiedzę z tego zakresu oraz bardziej świadomie będzie patrzył na tę instytucję w czasach obecnych.

5 najlepszych książek o religii
Książki o Kościele / 23 stycznia 2017

W pięciu najlepszych książkach o religii przedstawiono temat wiary z wielu różnorakich perspektyw. Dzięki nim możemy odpowiedzieć sobie na wiele fundamentalnych pytań takich jak: czy i w jaki sposób można się nawrócić? Czy istnieje życie po śmierci? Jaką rolę odgrywa modlitwa w zbliżeniu się do Boga? Czy naczynia liturgiczne są święte? Książki te ukazują także temat wiary i religii w kontekstach, o których często zapominany: wiary w obliczu zagrożenia życia, trudów wojennych czy jeszcze innych ekstremalnych sytuacji. Dzięki zapoznaniu się z pięcioma najlepszymi książkami o religii można zmienić swoje postrzeganie tejże tematyki, pogłębić swoją wiedzę, ale przede wszystkim zastanowić się nad swoim osobistym stosunkiem do prawd wiary.   ”Wyznania” św. Augustyna Aby wdrożyć się w tematykę religii, warto sięgnąć po pozycję jaką są ”Wyznania” św. Augustyna. Chociaż jest to książka w dużej mierze filozoficzna to warto chociaż pobieżnie zapoznać się z jej tematyką. Opowiada ona o nawróceniu i życiowej drodze św. Augustyna, która wciąż skierowana była w stronę Boga. To pozycja wyjątkowa, która przedstawia świat zarówno pogański, jak i ten chrześcijański. Św. Augustyn jest przez całą książkę nauczycielem dla swoich czytelników, pokazując jak zbliżyć się do Boga.   ”Ucisk i strapienie” Kolejną ważną pozycją dotykającą tematyki religijnej jest książka ”Ucisk…

5 najlepszych książek o Janie Pawle II
Książki o Kościele / 17 stycznia 2017

Papież Jan Paweł II był niewątpliwie  postacią wyjątkową i ważną, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. W kilka lat po śmierci został ogłoszony świętym. Jeszcze bliżej jego osobę poznać można dzięki licznym publikacjom na jego temat. Są to zarówno biografie, jak i kroniki czy bogato ilustrowane albumy autorstwa zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców. Znaleźć w nich można m.in. informacje o jego życiorysie, w tym  także  latach dzieciństwa i młodości oraz szczegółowy opis nauk, które głosił. Wiele osób uważa, że największym hołdem dla Papieża Polaka jest relikwiarz Jana Pawła II – zobacz jak wygląda na stronie Pracowni Brązowniczej Sacrum.