5 najlepszych książek o nauce pływania

20 stycznia 2017

Książka o sporcie?  Wydawać by się mogło, że teoria w przypadku sportu jakim jest pływanie jest zbędna, że wystarczy sama praktyka. Nic bardziej mylnego! Aby dobrze opanować technikę pływania, nauczyć się prawidłowo oddychać i zoptymalizować swoje ruchy niezbędne są podstawy teoretyczne i wiedza. Opisane poniżej książki z pewnością okażą się interesujące i pomocne zarówno dla amatorów, chcących nauczyć się pływać – więcej informacji o nauce pływania na stronie agamasport.pl.

 

Jim Montgomery, Mo Chambers „Pływanie. Droga do mistrzostwa”

5 najlepszych książek o nauce pływaniaAutorami książki są uznani trenerzy pływaccy: Jim Montgomery i Mo Chambers. Jest to podręcznik treningowy dla osób chcących doprowadzić swoją technikę do perfekcji. W książce znalazły się instrukcje dotyczące ruchów pływackich między innymi w stylu klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym. Dokładnie rozpisane sesje treningowe polecane osobom, które trenują przed zawodami. Z książki dowiedzieć się można także jak zaczynać i kończyć pływanie, aby oszczędzić czas i energię. Jest to doskonała pozycja, dla wszystkich którzy na poważnie biorą się za pływanie.

 

Terry Laughlin „Pływanie dla każdego”

Książka przedstawia autorską metodę nauki i doskonalenia sztuki pływania nazywaną: total immersion (w skrócie TI). Dzięki niej można pływać szybciej, dłużej i nie męczyć się. Pływanie korzystnie wpływa na kondycję, jednak tylko jeśli jesteśmy świadomi swojego ciała i ruchów jakie wykonujemy pływając możemy sprawić, że trening będzie efektywny. Książka pomoże w doskonaleniu pływackich umiejętności. Zawarte w niej rady mogą być także urozmaiceniem codziennego treningu. Dzięki książce Terrego Laughlina wyciągniemy z każdego treningu tak wiele korzyści i przyjemności, jak to tylko możliwe.

 

Paul Cowcher, Tommaso Bernabei „Pływanie Profesjonalnie o sporcie”

5 najlepszych książek o nauce pływaniaJest to książka, której autorami są eksperci i autorytety w świecie pływania. Trzykrotny złoty medalista  na Igrzyskach Pacyfiku Młodzieży oraz trener sportowców wskazują i radzą jak doskonalić technikę. Ten poradnik zawiera także techniczne wskazówki dotyczące nawrotów, startów i finiszów. W książce znajdują się przykładowe programy treningowe. Dotyka ona także takich zagadnień jak odżywianie i zdrowie, które mają bezpośredni wpływ na kondycję. Polecana jest dla amatorów pływania, którzy chcą poprawić technikę i czerpać radość ze sportu.

 

Edmund Bartkowiak „Pływanie sportowe”

Jest to pozycja skierowana do trenerów pływackich, instruktorów i zawodników. Może być traktowana jako podręcznik przez studentów na AWF. Znajdują się w niej informacje dotyczące teoretycznych podstaw pływania, sportowej techniki pływania i współczesnej techniki pływania. Jest to jedna z pierwszych prób w polskiej nauce napisania monografii, która swym byłaby całościowym i kompletnym ujęciem wiedzy o dyscyplinie jaką jest pływanie sportowe. Autor opiera się na wieloletnich badaniach i praktyce w zawodzie trenera.

 

Ryszard Karpiński „Pływanie. Podstawy, techniki, nauczanie”

5 najlepszych książek o nauce pływaniaJest to podręcznik, w którym opisane zostały najważniejsze informacje dotyczące sportowych technik pływackich, w książce znalazło się miejsce także na opisanie metodyki nauczania pływania sportowego. Autor oparł się na najnowszych badaniach i własnym doświadczeniu.  Jest to pozycja przeznaczona dla studentów, zadowoli jednak i pasjonatów, którzy interesują się pływaniem i chcieliby to robić dobrze pod względem technicznym, może się okazać przydatna także ratownikom, którzy w ramach profilaktyki udzielają lekcji pływania.

Zapisz

Zapisz

Jeden komentarz

  • Lalaine 14 marca 2017jako01:50

    Lato się zbliża razem z okresem wakacyjnym więc może już czas żeby zacząć naukę pływania? Mam nadzieję, że ostatnia pozycja z wpisu trochę mi w tym pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *